Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu uczestniczyli: ks. Grzegorz, Grażyna, Sylwia, Marcin, Kamila, Ewa, Bronia, Dorota, Agnieszka, Agata; powitaliśmy małżeństwo, które  dołączyło do naszej grupy: Kasię i Marka. Cieszyliśmy się obecnością ks. Grzegorza, niedawnego solenizanta; były więc życzenia imieninowe, a także rozmowy przy herbacie, słodkościach i smacznych sałatkach (sałatki – to już specjalność niektórych sycharków).

Rozmawialiśmy m.in.  o charyzmacie naszej wspólnoty: „każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. Każde   sakramentalne małżeństwo  (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim sakramentalnym związku), ma szansę odrodzić się,  gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szansę otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej „.

 Mówiliśmy o trudnościach w dawaniu świadectwa naszej wierności, często bowiem spotykamy się z różnymi nieprzychylnymi reakcjami ze strony znajomych, w pracy,  a nawet ze strony najbliższych członków rodziny. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę  z tego, jak bardzo   nasza postawa, będąca świadectwem nierozerwalności sakramentu małżeństwa,  potrzebna jest  w naszym środowisku.  Dzieliliśmy się tym, jak przynależność do SYCHARU umacnia nas i pozwala wytrwać w trudnościach, daje też radość  z przebywania we wspólnocie.

 Omawialiśmy też najbliższe plany:                                                                                                                                                                                                            –  uczestnictwo w jubileuszowym X Sympozjum „Dar Życia”, które odbędzie się 11 kwietnia w kinoteatrze Polonez. Program zapowiada się bardzo  ciekawie.  Tradycyjnie, jak co roku, będzie wystawione stoisko SYCHARU,                                                                                                                                  -w Parafii p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny będziemy organizować Dzięń dla Małżeństw w dn. 18-19 kwietnia.                        Proszę rezerwujcie czas na te dni.

Zapraszam na kolejne spotkanie naszego ogniska, które odbędzie się   20 kwietnia.

Kronika