Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dn.  19-go kwietnia w Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP na Widoku  organizujemy   Dzień dla Małżeństw. Osoby z naszej wspólnoty  będą składać w tym dniu świadectwa podczas każdej Mszy Św.: o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 19:00 (również w sobotę po wieczornej Mszy Św. o godz. 18:30).

Ponadto:

  • po każdej Mszy Św. można będzie skorzystać z indywidualnej rozmowy z przedstawicielami WTM SYCHAR, mediatorem, doradcą rodzinnym,
  • udostępnimy publikacje WTM SYCHAR o tematyce małżeńskiej (książki, broszury).

Pragniemy w tym dniu przybliżyć istotę  i piękno sakramentu  małżeństwa oraz ukazać sens walki o małżeństwo oraz  sens dochowania  wierności współmałżonkowi i Bogu  w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.  

Przedstawimy m.in.  charyzmat naszej wspólnoty :” każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania! Każde   sakramentalne małżeństwo  (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim niesakramentalnym związku), ma szansę odrodzić się,  gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szansę otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej”.

Zapraszamy   przede wszystkim  te  osoby, które przeżywając kryzys małżeńskich relacji, szukają pomocy i wsparcia, które pragną umacniać i  uzdrawiać relacje małżeńskie  i wszystkich,  którym leży na sercu nierozerwalność  małżeństwa.

Oczywiście nie może zabraknąć naszej, skierniewickiej wspólnoty: serdecznie Was  zapraszam    do uczestnictwa i włączenia się w organizację.

 

Kronika