Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W kolejnym spotkaniu naszego ogniska uczestniczyli: Dorota, Lidka, Asia, Agnieszka, Marcin, Łukasz, Dorota, Ania, Kasia, Ala, Ewa.

Asia przeczytała tekst pt. „Orędzie serca”:

We śnie
Szedłem brzegiem morza z Panem,
oglądając na ekranie nieba
całą przeszłość mego życia.
Po każdym z minionych dni
zostawały na piasku dwa ślady - mój i Pana.
Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad
odciśnięty w najcięższych dniach mego życia.
I rzekłem:
„Panie, postanowiłem iść zawsze z Tobą,
przyrzekłeś być zawsze ze mną;
czemu zatem zostawiłeś mnie samego
wtedy, gdy było mi tak ciężko?”Odrzekł Pan:
„Wiesz, synu, że cię kocham i nigdy cię nie opuściłem.
W te dni, gdy widziałeś tylko jeden ślad,
ja niosłem ciebie na moich barkach”

A nasze refleksje? Świadomość ciągłej obecności Pana Jezusa przy nas, daje nam radość i pokój, umacnia nas. Pojawiają się jednak niekiedy  chwile, kiedy o tym zapominamy, bo nie czujemy, nie doświadczamy, nie widzimy Jego obecności. A wtedy pojawia się bunt, zniechęcenie, trudno nam przebrnąć przez cierpienie. I odchodząc już od głównego tematu, dzieliliśmy się doświadczeniami na temat przeżywania cierpienia, przebaczania, szukania wyjścia z trudnych sytuacji.

Były też wspomnienia z wakacji: Dorota opowiedziała o udziale w pielgrzymce, a Agnieszka o pobycie na turnusie wakacyjnym z SYCHAREM W Zakrzowie.

I.. uwaga!  Aby jeszcze trochę  przedłużyć wakacje, zaplanowaliśmy wspólny wyjazd nad morze, najprawdopodobniej do Karwi. Kto chętny, niech szykuje  kostiumy kąpielowe, olejki do opalania, bo przecież słoneczna pogoda musi  być,  i rezerwuje czas na pierwszy wrześniowy weekend (4-6 września). Szczegóły podam wkrótce.

Kolejne spotkanie – jubileuszowe, bo zbliża się trzecia rocznica założenia Ogniska w Skierniewicach – odbędzie się 21 września. Zapraszam serdecznie.

 

 

 

Kronika