Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu uczestniczyli: Dorota, Artur, Ania, Kamila, Katarzyna, Agnieszka, Asia, Ania, Andrzej, Sylwia, Ewa, Sabina.

Dorota przybliżyła nam treści z ogólnopolskich rekolekcji, które były zorganizowane w ostatni weekend czyli od 15-go do 17-go kwietnia w Porszewicach. Nasze ognisko reprezentowała dość liczna grupa 9-ciu osób, był też z nami ksiądz Grzegorz. Prelegentem był ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski, który omawiał zagadnienie duchowości programu 12 kroków ku pełni życia”.

 Podczas naszego spotkania wykorzystaliśmy  materiały z rekolekcji  i na ich podstawie zastanawialiśmy się   m.in. nad egoizmem: jak przejawia się w naszym życiu i w życiu naszych współmałżonków.

Rozważaliśmy też zagadnienie: „mieć”, czy „być”, a mianowicie:  czy pamiętam o tym, że jestem żoną/mężem,  czy też uważam, że  mam męża/ żonę.  Jaki wpływ  na moje relacje ze współmałżonkiem ma jedna z powyższych postaw.

W tym miesiącu o modlitwę poprosiła Asia.

Zakończyliśmy spotkanie, jak zwykle,  modlitwą o odrodzenie małżeństwa.

Przypominam, że spotykamy się dwa razy w miesiącu: w pierwszy czwartek miesiąca na modlitwie o rodziny oraz w trzeci poniedziałek miesiąca. Zapraszam więc na najbliższe spotkanie w dn. 05 maja.

Kronika