Nasze listopadowe spotkanie jak zawsze rozpoczęliśmy (kto mógł :)) od uczestnictwa we Mszy Świętej, a potem przeszliśmy do Civitas Christiana. W sumie była nas okrągła dziesiątka: dwóch Andrzejów, Jacek, Basia, Dorotka, Paulina, Asia, Agnieszka, Sylwia oraz Małgosia.
Po modlitwie, poprowadzonej przez Paulinkę, przyszedł czas na ogłoszenia i sprawy różne.
W imieniu Ewy Agnieszka podziękowała wszystkim, którzy reprezentowali i „reklamowali” naszą wspólnotę 28 października podczas kilku niedzielnych Mszy w Parafii Świętego Józefa Oblubieńca na Rawce. Byli to: Bronia, Paulina, Jarek, Agnieszka i Ewa. Już teraz mamy również zaproszenie, by powiedzieć o naszej wspólnocie podczas rekolekcji dla związków niesakramentalnych, które mają się odbyć w tej parafii
Asia powiedziała kilka słów na temat udziału w Diecezjalnej Radzie Duszpasterskiej, która odbyła się w Łowiczu 27 października. Omawiano temat „Wyzwania duszpasterskie wobec sytuacji małżeństw i rodzin”. Swoje wystąpienia mieli tam: diecezjalny doradca rodzinny, małżonkowie reprezentujący Kręgi Kościoła domowego oraz z naszego ogniska Ewa i Asia – jako przedstawicielki WTM SYCHAR. Owocem udziału w spotkaniu są zaproszenia od czterech parafii, aby opowiedzieć o naszej wspólnocie, między innymi z Krośniewic i Łęczycy, a także z naszej skierniewickiej parafii Św. Jakuba. Mamy już termin wizyty w tej ostatniej – 9 grudnia – Dorotka przybliżyła nam szczegóły. Ksiądz dziekan Pietrzyk zaprasza, aby opowiedzieć o Sycharze w ramach homilii podczas pięciu niedzielnych mszy Świętych. Będziemy także rozdawać chętnym nasze materiały. Poszukiwani ochotnicy do wystąpień i rozdawnictwa :).
Po ogłoszeniach nastąpiła główna część spotkania – Małgosia przedstawiła nam kolejny ”krok do bliskości”: „Na to Maryja rzekła do anioła – Jakże się to stanie, jeśli nie znam męża?”
Szósty krok do bliskości to DIALOG – jest on prawdziwy wtedy, gdy słucham uważnie tego, co ktoś mówi, a potem odnoszę się do tego, co usłyszałem.
Celem dialogu jest poznanie punktu widzenia drugiego człowieka, aby go zrozumieć. Tylko wtedy doświadczymy bliskości z naszym rozmówcą, gdy mamy w sobie pragnienie poznania i zrozumienia go. Dialog to tworzenie miejsca dla drugiej osoby.
Dialog w modlitwie może polegać na przeczytaniu Słowa Bożego, a potem odniesieniu się do niego, np. dziękczynieniu, przeproszeniu, prośbie o wyjaśnienie.
W najbliższym miesiącu modlimy się za Jacka.