Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Od pewnego czasu  korzystamy z dobrodziejstw Internetu i spotykamy się za pomocą Skype’a. Mimo początkowych trudności dołączają kolejne osoby,  jak się okazuje na naukę nigdy nie jest za późno ;).

W sobotę 25 kwietnia połączyliśmy się po raz kolejny, w spotkaniu uczestniczyło  w sumie 9 osób. Wspólnie modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia – każdy wypowiedział swoje intencje, które nosił w sercu. Potem Ewa przeczytała nam fragment z książki „Ukochany marnotrawny – kiedy bliscy porzucają wiarę” autorstwa siostry  Theresy Aletheia Noble. Dotyczył on tematu pokory, jako najważniejszej postawy w relacji z naszymi bliskimi stroniącymi od Boga. Była to okazja do zastanowienia się, jak wiele z  tej postawy mamy w naszym własnym życiu, w odniesieniu do członków naszych rodzin i w relacjach z innymi. Bardzo ważne było uświadomienie sobie, że  cnotę pokory powinniśmy ćwiczyć.  Pan Bóg nie ześle jej nam w prezencie opakowanym błyszczącą wstążką (a szkoda…), ale daje nam okazje do jej trenowania  poprzez różne trudne  sytuacje, ludzi, których spotykamy na naszej drodze.

Jezu, Ty jesteś wzorem Pokory, bądź dla nas Przewodnikiem, ucz nas wyzbywać się pychy, egoizmu, koncentrowania się na sobie!

Kolejne spotkanie planowane jest w najbliższą sobotę (2 maja) o godzinie 19 – tej. Zapraszamy, dobrze jest się usłyszeć i zobaczyć, nawet przez szybkę komputera czy telefonu.

Kronika