Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W mocno deszczowy trzeci poniedziałek sierpnia ( i chwała Panu za ten deszcz!) w ogrodzie naszego opiekuna duchowego odbyło się kolejne  spotkanie członków skierniewickiego ogniska WTM SYCHAR. Opady nie odstraszyły ośmiu osób :), towarzyszył na również gospodarz miejsca, ksiądz Grzegorz.

Na początku spotkania rozważaliśmy i odnosiliśmy do swojego życia fragment Ewangelii z dnia – Mt 19, 16-22:

Bogaty młodzieniec

16 A oto zbliżył się do Niego pewien człowiek i zapytał: «Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?» 17 Odpowiedział mu: «Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania». 18 Zapytał Go: «Które?» Jezus odpowiedział: «Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, 19 czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego!» 20 Odrzekł Mu młodzieniec: «Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?» 21 Jezus mu odpowiedział: «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» 22 Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Justyna przedstawiła nam wykład na temat pierwszego z grzechów głównych – pychy, który opracowała między innymi w oparciu o książkę ojca Jacka Krzysztofowicza – dominikanina „7 sposobów na rozplątanie życia – grzechy główne dziś” – zrobiła to doskonale! 🙂   Potem był czas na dzielenie się przemyśleniami, jakie zrodziły się w nas pod wpływem  usłyszanych treści.

Na koniec dwie ważne informacje:

  • przypominamy, że we wrześniu rusza 3 edycja warsztatów biblijnych, serdecznie zapraszamy
  • również we wrześniu nasze skierniewickie ognisko WTM SYCHAR kończy 8 lat:) Bogu niech będą dzięki, że jeszcze się nami nie znudził ;D!
Kronika