Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

We wrześniu nasze skierniewickie ognisko WTM SYCHAR obchodziło swoje święto – ósmą rocznicę powstania. Z tej okazji spotkanie rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele św. Stanisława. Chcieliśmy w pierwszej kolejności podziękować Bogu za dar naszej wspólnoty i błogosławieństwa, jakimi nas obdarza każdego dnia, modliliśmy się także w intencji członków naszego ogniska i ich rodzin.

W naszym świętowaniu uczestniczyli także zaproszeni goście, między innymi dwie osoby ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Żyrardowa. Zawitał do nas także ksiądz Rafał Woronowski, który wygłosił dla obecnych konferencję opartą o cytat z Biblii “Wystarczy ci Mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali” 2 Kor 12,9. Całość konferencji jest dostępna do wysłuchania pod tym linkiem: https://lowicz.gosc.pl/doc/6534901.Sychar-8-lat-poslugi

Potem był czas na dzielenie się przemyśleniami, jakie zrodziły się w nas pod wpływem usłyszanych treści.

W dniach 18-19 września 5 osób z naszej wspólnoty wzięło udział w rekolekcjach ogniskowych, które odbyły się u sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Rekolekcje poprowadził nasz opiekun duchowy ksiądz Grzegorz ,a ich tematem przewodnim był fragment z Pisma Świętego: “Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły,: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą” Iz 40, 31

Obecne na spotkaniu osoby, które wzięły udział w tych rekolekcjach, mogły opowiedzieć pozostałym o swoim doświadczeniu uczestnictwa w nich. W szczególny sposób towarzyszyła im Matka Boża. Odwiedziły ją w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie, mogły także podziwiać słynącą cudami figurę Naświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w Sanktuarium w Szymanowie. Był to czas odpoczynku i wielu duchowych doświadczeń.

Na koniec spotkania wszyscy obecni mogli delektować się urodzinowym tortem i innymi słodkościami.

UWAGA! W ramach podziękowania księdzu Grzegorzowi za jego posługę w naszej wspólnocie i odprawione dla nas rekolekcje, podjęliśmy zobowiązanie, że do końca września będziemy codziennie odmawiać w jego intencji jedną wybraną dziesiątkę różańca. Włączmy się jak najliczniej w tę modlitwę.

Kronika