Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Kochani!

Tak jak ogłaszała nasza Ewa, w dniu 13 października, w rocznicę objawień Matki Bożej z Fatimy  siedmiooosobowa delegacja naszej wspólnoty pojechała do Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Zostaliśmy tam zaproszeni przez Wspólnotę Odnowy Hosanna oraz Wspólnotę Siloe z kościoła Cyryla i Metodego, aby poprowadzić spotkanie i podzielić się naszą wiedzą na temat komunikacji i relacji damsko – męskich.

Na początek wzięliśmy udział we Mszy Świętej.  Była ona szczególnie uroczysta ze względu na wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, który jest głównym patronem diecezji łowickiej. Potem przyszedł czas na nasze wystąpienia.

Rozpoczęła Dorotka, krótko przedstawiając obecnym   wspólnotę SYCHAR i tłumacząc, dlaczego właśnie my prowadzimy to spotkanie. Potem Ewa wygłosiła przygotowany w formie pięknej prezentacji wykład na temat różnic między mężczyzną i kobietą. Następnie Asia przedstawiła słuchaczom temat „Zasady dobrej komunikacji”, a po niej swoje świadectwo wygłosił Zenon,  członek warszawskiego ogniska wspólnoty Trudnych Małżeństw. W dalszej kolejności Ewa opowiedziała obecnym o pięciu językach miłości (sposobach, w jaki wyrażamy miłość i chcemy, by nam ją okazywano ).

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania mogli wykonać test, który pozwolił ustalić, jakim językiem miłości się posługują. Nad tą częścią naszych wystąpień czuwała Justyna.

Koniecznie trzeba też wspomnieć o Beacie, Małgosi i Paulinie, które przyjechały, aby wspierać  osoby wygłaszające wykłady, pełniły także dyżur przy naszym stoisku, bowiem jak zawsze przywiozłyśmy ze sobą wspólnotowe materiały i książki.

Spotkanie w kościele zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem udzielonym wszystkim obecnym przez kapłana. Potem zostaliśmy jeszcze zaproszeni na plebanię, gdzie podjęto nas herbatą i pysznym ciastem.

Mimo mało zachęcającej pogody na spotkanie przybyło całkiem sporo osób, w tym pary narzeczonych i małżeństwa. Mamy wielką nadzieję, że chociaż „słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”, a dalej wszystko (na całe szczęście) w rękach Pana Boga. Módlmy się o dobre owoce tego spotkania.

 

 

 

 

Kronika