Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Szesnastego  listopada odbyło się comiesięczne  spotkanie skierniewickiego ogniska wspólnoty  Trudnych Małżeństw SYCHAR. W trosce o  bezpieczeństwo nas wszystkich „spotkaliśmy” się na Skypie, w sumie w 10 – osobowym składzie, wliczając naszego opiekuna duchowego, księdza Grzegorza.

Na początku, jak to się dzieje już od dłuższego czasu, mieliśmy okazję pochylić się nad fragmentem Ewangelii z dnia – Łk 18, 35 – 43. Każdy obecny miał możliwość podzielić się, jak te słowa odbiera, jakie struny w nim one poruszają.

Niewidomy pod Jerychem

35 Kiedy przybliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. 36 Gdy usłyszał przeciągający tłum, wypytywał się, co to się dzieje. 37 Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. 38 Wtedy zaczął wołać: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» 39 Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: «Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!» 40 Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się przybliżył, zapytał go: 41 «Co chcesz, abym ci uczynił?» On odpowiedział: «Panie, żebym przejrzał». 42 Jezus mu odrzekł: «Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła». 43 Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

Po dzieleniu słowem nastąpił kolejny punkt spotkania.  Ewa przedstawiła nam temat ” Czekać nie czekając  biernie”, posiłkując się prezentacją multimedialną.  Wystąpienie i prezentowany temat bardzo się podobały.

Ustaliliśmy, że przez najbliższy miesiąc modlimy się za wszystkich członków naszej wspólnoty – tych, którzy aktualnie przychodzą na spotkania, ale także tych, którzy przychodzili kiedyś, nawet jeżeli byli tylko raz – wszystkich, których jesteśmy sobie w stanie przypomnieć. Postarajmy się wymienić ich w naszej modlitwie z imienia. Oczywiście ogarniamy także modlitwą naszego księdza Grzegorza.

Kronika