Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W grudniowy wieczór, kilka dni przed Bożym Narodzeniem członkowie skierniewickiego ogniska WTM SYCHAR uczestniczyli we Mszy Świętej, odprawionej specjalnie dla nich przez opiekuna duchowego wspólnoty, księdza Grzegorza. I choć nie było to typowe spotkanie wigilijne, z dzieleniem się między sobą opłatkiem i spożywaniem przyniesionych potraw, było nas niemało. Dobrze było się zobaczyć i poznać nowe osoby, które pojawiły się na Mszy. Pan Bóg jednoczy -wspaniale, że tylu z nas mogło odpowiedzieć  na Jego zaproszenie!

Tego dnia towarzyszyły nam piękne czytania – pierwsze z Pieśni Nad Pieśniami, które przeczytała Ula, a potem Ewangelia o nawiedzeniu świętej Elżbiety przez Maryję. Psalm pięknie zaśpiewała Renata. Ksiądz Grzegorz mówił podczas kazania o kobiecej duszy.

Zgromadzeni na Mszy w procesji podczas Ofiarowania  zanieśli pod ołtarz swoje dary.

Po Mszy nasza liderka Ewa złożyła wszystkim życzenia na czas zbliżających się Świąt i symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem. Dla każdego znalazły się  też upominki, rozdawane przez wysłanniczki świętego Mikołaja – biskupa oczywiście :). Dziękujemy sponsorom ;D.

Kronika