Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W naszym spotkaniu WTM SYCHAR wzięło udział 8 osób, był z nami także nasz opiekun duchowy ksiądz Grzegorz.

Na początek zgodnie z tradycją analizowaliśmy fragment Ewangelii z dnia: Mk 8, 11-13:

Nowe żądanie znaku*

811 Nadeszli faryzeusze i zaczęli rozprawiać z Nim, a chcąc wystawić Go na próbę, domagali się od Niego znaku. 12 On zaś westchnął głęboko w duszy i rzekł: «Czemu to plemię domaga się znaku? Zaprawdę powiadam wam: żaden znak nie będzie dany temu plemieniu». 13 I zostawiwszy ich, wsiadł z powrotem do łodzi i odpłynął na drugą stronę.

Potem Justynka przybliżyła obecnym znane z historii postacie świętych Walentych – bo jak się okazało, jest takich trzech. Na zakończenie przypomniała, Kto przede wszystkim powinien być obiektem naszej miłości, i  Kto nas kocha, jak nikt inny. Zwieńczeniem wystąpienia Justynki było odtworzenie piosenki pt. „Nikt cię nie kocha tak jak Ja” –  można jej wysłuchać pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=8K3_F6-3GQQ

Ksiądz Grzegorz pozwolił nam cofnąć się 'co nieco’ w czasie, pytając każdą z obecnych osób o to, jakie podarunki otrzymały w prezencie ślubnym. Był też egzamin na pamięć – trzeba było podać datę ślubu i kościół, w którym był on udzielany. Na zakończenie ksiądz poprosił, aby zastanowić się nad tym, jak realizujemy sakrament małżeństwa w naszym życiu.

Kamila przyjechała z darami dla wszystkich – przywiozła z Niepokalanowa wodę, olej i sól – egzorcyzmowane, a także obrazki z modlitwami.

W tym miesiącu kontynuujemy modlitwę za całą naszą wspólnotę, i naszego opiekuna duchowego, wspominając w modlitwie każdą z osób imiennie.

 

Kronika