Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Na naszym majowym spotkaniu pojawiło się w sumie 12 osób, w tym jedna nowa. W związku z tym jak zawsze zaczęliśmy spotkanie od   przedstawienia siebie i naszych sytuacji małżeńskich.

Ewa przygotowała dla nas temat o sakramencie małżeństwa. Wysłuchaliśmy kilku fragmentów prelekcji wygłoszonych przez doktora teologii Mieczysława Guzewicza  podczas rekolekcji zorganizowanych przez lubelskie ognisko sycharowskie w 2016 roku. Ewa opracowała dla nas w formie papierowej główne myśli zawarte w przesłuchanych wystąpieniach, które znajdują się poniżej:

  1. Boży zamysł wobec małżeństwa

Pan Bóg od początku stworzył człowieka jako małżeństwo i jako jedno ciało; czyli małżeństwo jest nierozerwalne, nikt nie może tego podważyć i zakwestionować – bo to Boży zamysł, bo najgłębszym Bożym zamysłem było, by małżeństwo było nierozerwalne (Rdz 1, 26-28 i Rdz 2, 24).

2. Pan Bóg łączy małżonków w jedno ciało i czuwa nad trwałością i jakością tego połączenia; Bóg daje ze swojej strony maksimum – również z naszej strony wysiłek jest niezbędny; Pan Bóg jest przyczyną sprawczą złączenia i nawet jeśli się „rozpierzchniemy po świecie” Pan Bóg jest w stanie doprowadzić nas do siebie, ale nie zrobi tego na siłę.

3. Sakrament małżeństwa

Jest nas troje: mąż, żona i Jezus; największy przywilej sakramentu małżeństwa: gdy mąż odejdzie, żona nie zostaje sama, gdy odejdzie żona, mąż nie zostaje sam – zostaje z nimi Jezus.

 

Uwaga! Najprawdopodobniej w pierwszy weekend czerwca: 4 -6 czerwca w Porszewicach zostaną zorganizowane ogólnopolskie rekolekcje WTM SYCHAR, zachęcamy do uczestnictwa i prosimy o śledzenie powiadomień. Zainteresowanie rekolekcjami jest bardzo duże i miejsca rozchodzą się bardzo szybko.

Kronika