Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Na naszym czerwcowym spotkaniu, pomimo panującego upału  zgromadziło się w sumie 15 osób, w tym jedna nowa. Dołączył również do nas na pewien czas nasz opiekun duchowy, ksiądz Grzegorz.

Po krótkim przedstawieniu się wszystkich obecnych  przeszliśmy do stałego punktu naszych spotkań, jakim jest od pewnego czasu dzielenie się Słowem Bożym, czyli fragmentem Ewangelii dnia – tym razem był to Mt 7, 1 – 5

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata».

W dalszej części spotkania wysłuchaliśmy kolejnych fragmentów wypowiedzi dr Mieczysława Guzewicza z rekolekcji, które głosił w Lublinie dla członków WTM SYCHAR na temat sakramentu małżeństwa.

W tym miesiącu modlimy się  wzajemnie za siebie i za naszych współmałżonków, wymieniając każdą osobę z imienia.

 

Kronika