Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Na naszym sierpniowym spotkaniu pojawiło się 12 osób, w  tym jedna nowa, która przyjechała do nas z Żyrardowa.

Głównym punktem spotkania, przygotowanym dla nas  przez Ewę było wysłuchanie fragmentu świadectwa Sebastiana, Sycharka ze Śląska. Sebastian pięknie mówił o swoim przeżywaniu trwania w wierności swojej sakramentalnej małżonce. Było w nim wiele pokoju i radości, pomimo, że czeka na powrót żony już kilkanaście lat. Oprócz tego Ewa przeczytała nam kilka wybranych fragmentów na temat miłości i małżeństwa z książki Michela Quoista „Modlitwa i czyn”. Każdy z obecnych mógł zapisać sobie zdania, myśli z usłyszanych treści, które najbardziej go dotknęły, szczególnie do niego przemówiły – aby się nimi podzielić z pozostałymi.

Na koniec Małgosia przeczytała nam fragment Ewangelii z dnia, opisujący spotkanie Pana Jezusa z bogatym młodzieńcem Mt 19, 16-22- potem modliliśmy się wspólnie, wypowiadając dziękczynienia i prośby rodzące się w nas po wysłuchaniu Słowa Bożego.

Uwaga! Nasze wrześniowe spotkanie będzie spotkaniem szczególnym- świętujemy dziewiątą rocznicę powstania naszego skierniewickiego ogniska. W planach mamy zaproszenie na to spotkanie  trenerki metody komunikacji „Porozumienie bez przemocy”, gdyż w najbliższym czasie chcemy zorganizować dla chętnych warsztaty z tego zakresu.

w tym miesiącu modlimy się w intencjach Anety, Kamili i Rafała. Prośmy również w modlitwie o salę do naszych spotkań – na ten moment nie wiadomo, gdzie będziemy się mogli gromadzić.

 

 

Kronika