Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W trzeci poniedziałek września nasze skierniewickie ognisko obchodziło swoje dziewiąte urodziny. Msza Święta przed spotkaniem miała specjalny charakter, była odprawiana przez naszego opiekuna, księdza Grzegorza w intencji naszej wspólnoty. Modlitwa wiernych, na jego prośbę, była w całości przygotowana przez osoby z naszej grupy. Przy ołtarzu posługiwały nasze Sycharenki, odczytując pierwsze czytanie i wspomnianą modlitwę wiernych. Cieszyło, że na Mszy było nas bardzo dużo – to przecież Panu Bogu powinniśmy dziękować w pierwszej kolejności za dar naszej wspólnoty i wszelkie dobro, jakie z niej czerpiemy.

Po Eucharystii przeszliśmy do Civitas Christiana na dalszy ciąg świętowania –  w sumie na spotkanie przybyło 14 osób. Pojawił się  także ksiądz Grzegorz, by udzielić nam błogosławieństwa.

W pierwszej  części  spotkania wysłuchaliśmy wystąpienia pani Aleksandry Krupy – Gołaszewskiej, pedagoga i trenera metody NVC – Porozumienia Bez Przemocy. NVC   dla wielu jest nie tylko sposobem komunikowania się, ale filozofią życia.  Pani Ola przedstawiła nam podstawy i korzyści stosowania tej metody w relacjach z innymi. Były też elementy warsztatowe, dzięki którym mogliśmy przyjrzeć się między innymi swoim przekonaniom i potrzebom. Już niedługo ruszają cykliczne warsztaty  zakresu wspomnianej tematyki dla chętnych z naszego ogniska, które poprowadzi pani Ola. Warto z nich skorzystać!

W kolejnym punkcie   spotkania zdmuchiwaliśmy  świeczki z naszego urodzinowego tortu, który potem ze smakiem spałaszowaliśmy. Na stole znalazły się również ciasta i owoce, ale najważniejsze były radość, bliskość  i poczucie jedności, które nam towarzyszyły. Pan Bóg jest dobry, zawsze obficie obdarowuje –  i tak było i tym razem.

 

 

Kronika