Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Nasze styczniowe spotkanie, na którym zgromadziło się 11 osób, w tym nasz opiekun duchowy, ksiądz Grzegorz, było czasem podsumowań i planów. Po modlitwie, inspirowanej fragmentem Ewangelii z dnia oraz po przedstawieniu się wszystkich obecnych (na spotkaniu pojawiły się dwie nowe osoby), nasza Ewa przypomniała nam wszystkie ważne dla naszej wspólnoty  wydarzenia, które miały miejsce w roku 2021. Potem każdy z obecnych mógł podzielić się z innymi, co dla niego – z punktu widzenia działań naszego ogniska –  było najważniejsze w tymże roku.

Z wypowiedzi wynikało, że nasza wspólnota to miejsce  wsparcia, nawiązywania głębokich relacji, umocnienia w trwaniu w wierności małżeńskiej, wzajemnej troski i modlitwy. Podkreślano wartość spotkań formacyjnych i innych form działalności wspólnoty, między innymi  warsztaty biblijne, rekolekcje ogólnopolskie, wakacje i Sylwester z Sycharem, spotkania dla kobiet, warsztaty 12 kroków, a także spotkania prywatne, pozaformacyjne. Dla księdza Grzegorza godne podkreślenia było to, że ciągle trwamy i jesteśmy znakiem odwagi – nasze deficyty, cierpienia nie zamykają nas, wypowiadamy, co nas boli.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie naszych działań i inicjatyw na niedawno rozpoczęty 2022 rok. Jeżeli Pan Bóg pozwoli, czekają  nas w tym roku między innymi:

  • 4-6 marca – spotkanie dla kobiet w Żdżarach – będą to warsztaty na temat budowania poczucia własnej wartości
  • 27 marca – niedziela z Sycharem – ma przyjechać do nas Sebastian ze Śląska, aby na każdej Mszy Św. przedstawiać swoje świadectwo
  • 2 kwietnia – Sympozjum Dar Życia
  • maj/czerwiec – rekolekcje ogólnopolskie
  • wakacje z Sycharem, między innymi w Rajskiem ( Bieszczady) i Dursztynie (Spisz Polski)
  • październik – jesienna edycja rekolekcji ogólnopolskich

Bardzo ważnym wydarzeniem, które czeka nas w tym roku będą obchody 10 -lecia powstania naszego skierniewickiego ogniska. Na razie forma świętowania naszej rocznicy pozostaje w fazie dyskusji i  planowania. Póki co od grudnia w ramach przygotowań modlimy się nowenną do świętej Rity – w tym miesiącu styczniu tekstem z drugiego dnia nowenny.

.

Kronika