Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Kochani!

W ubiegłym roku papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie „Synodu o synodalności”.  Ma to być czas rozmów o Kościele, do których papa zaprasza wszystkich: kapłanów i świeckich, a nawet osoby niewierzące. Chodzi o próbę rozeznania aktualnej sytuacji w Kościele, usłyszenia, co Pan Bóg mówi nam przez obecne czasy.

Rejon skierniewicki został zaproszony do pochylenia się nad tematyką człowieka, małżeństwa i rodziny. Zachęcamy do czynnego włączenia się w udział w synodzie i podjęcia próby odpowiedzenia na przygotowane pytania, które można znaleźć  na stronach : swietystanislaw.pl/synod-o-synodalnosci/ i swietystanislaw.pl/synod-o-synodalnosci-2/.

Spotkaniem inaugurującym obrady będzie Msza Święta w dniu 19 lutego o godzinie 10-tej w Parafii  Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku, która będzie celebrowana przez  biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę. Po niej odbędzie się spotkanie, na którym będzie można udzielać pierwszych odpowiedzi na wspomniane pytania. Nasz opiekun ksiądz Grzegorz i nasza liderka Ewa zapraszają do uczestnictwa we Mszy św. i czynnego zaangażowania w działania synodu. Możemy być ważnym głosem w proponowanej tematyce.

Kronika