Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ostatnim czasie członkowie naszej wspólnoty mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch ważnych wydarzeniach.

Z racji ogłoszonego przez papieża Franciszka „Synody o synodalności” 19 lutego w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Widoku została odprawiona uroczysta Msza Święta inaugurująca wydarzenie synodu w naszej diecezji . Przewodniczył jej biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Nasz dekanat miał za zadanie pochylić się nad tematem szeroko rozumianego pojęcia człowieka, małżeństwa i  rodziny . Po Mszy odbyło się spotkanie, na którym obecni wierni mogli udzielać pierwszych odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jaki obraz rodziny nosisz w sobie?
  • Czy małżeństwo/rodzina jest potrzebna, abyś zrealizował siebie w życiu?
  • Czy i w jaki sposób Kościół może wspierać twój obraz rodziny?

We Mszy i spotkaniu uczestniczyło 5 osób z naszego skierniewickiego ogniska WTM SYCHAR. Nasza wspólnota poprzez przygotowanie i przekazanie swoich odpowiedzi i przemyśleń w formie pisemnej włączyła się w wydarzenie synodu.

W dniu 11 marca odbył się z kolei  IX Diecezjalny Dzień Kobiet, w którego obchodach wzięły udział cztery osoby z naszej wspólnoty. DDK  rozpoczął się uroczystą Mszą świętą w Kościele św. Jakuba w Skierniewicach pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Po niej rozdano Anioły Dobroci, a potem ze swoim świadectwem wystąpiła nasza Sycharenka, Dorota. Mówiła o swojej drodze przemiany duchowej, o tym, jak była i jest prowadzona przez Jezusa i Maryję. W swojej wypowiedzi  Dorota podkreśliła także, jak ważna jest dla niej nasza wspólnota SYCHAR, przez którą Pan Bóg obdarza ją wielkimi łaskami. Nasza Sycharenka zaznaczyła, jak bardzo ważne jest trwanie we wspólnocie, bo ona umacnia, wspiera, pomaga wytrwać przy Panu Bogu nawet w bardzo trudnych sytuacjach życiowych.

Po pięknym świadectwie był czas na dłuższą adorację Najświętszego Sakramentu. Potem wszystkie obecne Panie wyruszyły do Kościoła Garnizonowego, gdzie odbywał się dalszy ciąg uroczystości.

Każda z kobiet otrzymała białą różę ozdobioną wstążkami w kolorach barw narodowych Ukrainy, jako znak naszej solidarności z tym krajem w obliczu rozpoczętej wojny.

Kronika