Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Pierwszy dzień wiosny zwieńczyliśmy spotkaniem naszego skierniewickiego ogniska. Przybyło na nie   12 osób, z czego dwie pojawiły się po raz pierwszy. Rozpoczęliśmy spotkanie modlitwą spontaniczną, wypełnioną naszymi prośbami i dziękczynieniem. Potem był czas wzajemnego poznawania się – każdy przedstawił krótko swoją sytuację, mając na względzie nowo przybyłe osoby.

Dorota przygotowała dla nas ćwiczenia wymagające wyobraźni i uważności. Na początek każdy z obecnych miał podzielić się tym, co w tym momencie czuje, z jaką emocją/emocjami przyszedł na spotkanie. Potem każdy miał się zaznajomić z tekstem rozdanym wszystkim przez Dorotkę. Kobiety otrzymały fragmenty Pieśni Nad Pieśniami, a mężczyzna – rodzynek List Miłosny od Boga Ojca. Odczytane słowa stały się preludium do uruchomienia wyobraźni – zamykając oczy, mogliśmy 5 minut spędzić sam na sam z Jezusem. Ten, kto chciał, mógł potem podzielić się z innymi tym, co zobaczył, przeżył – jak to spotkanie z Jezusem wyglądało. Wierzcie, że każde z nich było wyjątkowe.

Potem pisaliśmy listy do samych siebie, w których mieliśmy sobie podziękować za historie naszego życia, za piękne i trudne chwile, za to, kim jesteśmy – patrząc na siebie oczami Naszego Stwórcy.

Na koniec kolejny raz powędrowaliśmy w świat fantazji – tym razem naszym zadaniem było zobaczyć siebie i naszego współmałżonka przed Panem Jezusem.

Ćwiczenia poprowadzone przez Dorotkę przyniosły wiele spokoju, radości, a czasem niezwykłych odkryć.

Niedziela 27 marca będzie szczególna – przyjeżdża do nas Sebastian, Sycharek  ze Śląska, aby na każdej Mszy Świętej w Kościele św. Stanisława dzielić się  swoim świadectwem trwania w wierności małżeńskiej. Po mszy będziemy dyżurować w namiocie z naszymi wspólnotowymi materiałami i otwartością na ewentualne pytania czy potrzebę rozmowy. O piętnastej tego dnia planujemy spotkanie z Sebastianem, aby wzajemnie się poznać. Kto może, niech się pojawi.

Nasze kolejne spotkanie  odbędzie się 25 kwietnia, gdyż trzeci poniedziałek miesiąca jest Poniedziałkiem Wielkanocnym.

W tym miesiącu módlmy się  o dobry wybór nowego lidera dla naszej wspólnoty.

 

 

Kronika