Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Dzień  27 marca w parafii św. Stanisława przeżywaliśmy pod hasłem „Niedziela z Sycharem”. Przyjechało do nas ze Śląska trzech Sycharków: Sebastian, Artur i Tomek. Podczas każdej Mszy Świętej Sebastian dzielił się z uczestniczącymi w  Eucharystii swoim świadectwem życia, nawrócenia i trwania w wierności małżeńskiej, mówił także o wspólnocie Sychar i jej charyzmacie. Przed kościołem ustawiony został namiot z książkami o tematyce wspierającej sakramentalne małżeństwa i rodziny i różnymi wspólnotowymi gadżetami, które można było tego dnia zakupić lub otrzymać.

Po każdej Mszy skierniewickie Sycharki oraz  nasi trzej goście rozdawali informacje i ulotki przybliżające działalność Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Wielką radością napawało, że w to wydarzenie zaangażowało się   praktycznie całe nasze skierniewickie ognisko.

O godzinie 15 – tej  w salce na dole odbyło się spotkanie integrujące mazowieckie i śląskie Sycharki. Przy cieście i innych słodkościach mogliśmy trochę bliżej się poznać, podzielić ze sobą naszym przeżywaniem trudności małżeńskich i trwania  w wierności naszym współmałżonkom. Razem z naszymi gośćmi zgromadziło się 16 osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, w szczególności naszemu opiekunowi duchowemu, księdzu Grzegorzowi, który pobłogosławił naszej inicjatywie i zaopiekował się w niedzielę naszymi gośćmi. Widzimy ogromną potrzebę ukazywania wartości sakramentu małżeństwa i trwania w wierności Panu Bogu i danemu słowu. Chcemy  świadczyć o tym, że każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania – dlatego, że takie jest pragnienie Boga! Każdy małżonek ma szansę się nawrócić i wypełnić wolę Bożą zawartą w przysiędze, w sakramencie małżeństwa.

Kronika