Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Ostatni czas obfitował w wiele ważnych wydarzeń z udziałem członków WTM SYCHAR.

W sobotę 2 kwietnia w Skierniewicach odbyło się już XVII Sympozjum „Dar Życia”. Najważniejszym punktem sympozjum była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Wojciecha Osiala. Dalszy ciąg wydarzenia odbywał się w świeżo wyremontowanym Centrum Kultury i Sztuki, gdzie można było wysłuchać wykładów na temat rodziny i rodzinności w życiu św. Faustyny i nauczaniu błogosławionego kardynała Wyszyńskiego, a także uczestniczyć w panelu synodalnym. Nasza wspólnota jak zawsze miała swoje stoisko z Sycharowymi materiałami. Ogółem w sympozjum wzięło udział 7 osób z naszego skierniewickiego ogniska.

W parafii św. Stanisława, w ostatnim dniu rekolekcji wielkopostnych, które przypadły w środę 6 kwietnia, podczas Mszy o godzinie 18 – tej odbyło się uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Rity z Cascii i błogosławionego Carlo Acutisa. Na prośbę księdza Grzegorza relikwiarz św. Rity wniosła do kościoła nasza Sycharenka, Dorota. Wsparciem i modlitwą podczas Mszy posłużyło Dorocie 6 osób z naszego ogniska. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia naszej Doroty oraz z faktu, że mamy teraz tak blisko relikwie świętej, która mocno wpisuje się w charyzmat Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, i przez której wstawiennictwo modlimy się od grudnia, przygotowując się do obchodów 10 rocznicy powstania naszej wspólnoty.

Z kolei 7 kwietnia mogliśmy uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej celebrowanej przez księdza Witolda Okrasę i naszego proboszcza, księdza Grzegorza, która była odprawiana w intencji dziękczynnej za 30 lat istnienia grupy modlitewnej BETANIA. Już od kilku lat w każdy pierwszy czwartek miesiąca nasza wspólnota włącza się w modlitwę za rodziny wspólnie z tą grupą. Po Eucharystii modliliśmy się Godziną Świętą przed Najświętszym Sakramentem.

UWAGA! NAJBLIŻSZE SPOTKANIE NASZEGO SKIERNIEWICKIEGO OGNISKA WTM SYCHAR ODBĘDZIE SIĘ WYJĄTKOWO W CZWARTY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA – DOKŁADNIE 25 KWIETNIA!

Kronika