Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy
Wyjątkowo w czwarty poniedziałek miesiąca, 25 kwietnia odbyło się poświąteczne spotkanie naszego skierniewickiego ogniska WTM SYCHAR. Zebrało się nas naprawdę dużo - 18 osób, w tym dwie pojawiły się po raz pierwszy. 
Na początku, po modlitwie i odczytaniu charyzmatu wspólnoty jak zawsze każdy przedstawił się i powiedział coś o sobie i swojej sytuacji aby dać się lepiej poznać nowoprzybyłym osobom.
Potem mieliśmy okazję podzielić się swoim przeżywaniem ostatniego czasu -  Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wydarzeń, w których uczestniczyliśmy jako wspólnota (Niedziela z Sycharem, Diecezjalny Dzień Kobiet, Sympozjum "Dar Życia").
Dorotka, prowadząca spotkanie przybliżyła nam postać świętej Rity z Cascii, do której modlimy się nowenną w oczekiwaniu na świętowanie 10 rocznicy powstania naszego ogniska. Relikwie tej świętej, zwanej patronką  od spraw beznadziejnych od niedawna znajdują się w naszej parafii. 
Na koniec nastąpił czas biesiadowania - każdy przyniósł cos smakowitego na świąteczny stół, jak zawsze Pan Jezus obdarował nas w nadmiarze. Bogu niech będą dzięki za ten czas!

Kronika