Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Zapraszamy nasze Sycharenki do udziału w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet, która planowana jest 28 maja w sobotę i przebiegać będzie pod hasłem „Ulecz serca ranę”. Miejscem docelowym pielgrzymki będzie świątynia parafii św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej, gdzie zaplanowane uroczystości rozpoczną się o godzinie 14 – tej. W programie między innymi uroczysta Msza Święta z zawierzeniem wszystkich kobiet Matce Bożej, Koronka do Bożego Miłosierdzia na ogromnym różańcu, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także czas na na kawę i herbatę.

Zaplanowano trzy trasy piesze na miejsce spotkania: z parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach – trasa 17 km, wymarsz o 7.30; z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie – trasa 14 km, godz. 8.00; parafii św. Antoniego z Padwy w Radziwiłłowie Mazowieckim – 5 km, wymarsz godz. 11.00.

Podczas drogi będziemy między innymi rozważać tegoroczne hasło, odprawiona zostanie Droga Krzyżowa. Będziemy modlić się o pokój w Ukrainie, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, rozeznanie powołania i trwanie w nim dla nas i dla naszych dzieci.

Na miejsce można także dotrzeć w inny sposób – autokarem, samochodem, rowerem z każdej parafii w diecezji.

Osoby, które chcą pielgrzymować do parafii św. Michała Archanioła pieszo, proszone są o przesłanie na adres: pielgrzymkakobiet@gosc.pl swoich danych: imię i nazwisko, nr PESEL, numer telefonu, parafia pochodzenia oraz parafia, z której chce się rozpocząć wędrówkę. Można się także zapisać telefonicznie, pod numerami: 666 830 799 lub 666 026 781. O pielgrzymce można dowiedzieć się więcej na stronie: lowicz.gosc.pl, a także w mediach społecznościowych „Gościa Łowickiego” i Dzieła Dzielnych Kobiet.

Każda z pań jest proszona, by zabrać ze sobą na miejsce mały kamyk. Dla wszystkich przybyłych zostaną przygotowane na pamiątkę drobne upominki. Zapraszamy!

Kronika