Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ostatnią sobotę maja w naszej diecezji odbyła się IX Pielgrzymka Kobiet, uczestniczyły w niej cztery nasze Sycharenki. Celem pielgrzymki była parafia św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej, na miejsce można było dotrzeć pieszo lub wybranym środkiem lokomocji. Te osoby, które wędrowały na własnych nogach, podczas drogi mogły uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

Po dotarciu na miejsce wszyscy przybyli zostali podjęci ciepłym posiłkiem, ciastem, kawą i herbatą.

Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14 – tej – do kościoła wniesione zostały wielkie kamienie z wypisanymi różnorakimi grzechami, jakie popełniamy. Potem w uroczystej procesji zostały wniesione relikwie około 40 świętych i błogosławionych, między innymi św. Rity, św. Wiktorii, św. Urszuli Ledóchowskiej. Każda z przybyłych na spotkanie kobiet miała wziąć ze sobą mały kamyk – symbol naszych zranień, ale także grzechów. Kamyki te składałyśmy przy ustawionych pod ołtarzem relikwiach, tym samym oddając nasze słabości i grzechy Matce Bożej.

Centrum spotkania była uroczysta Msza Święta sprawowana przez biskupa Andrzeja Dziubę, połączona z zawierzeniem się naszej Niebieskiej Mamie Maryi. Potem adorowałyśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, słuchając rozważań prowadzonych przez księdza Rafała Woronowskiego. Na koniec modliłyśmy się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia na ogromnym różańcu.

Kolejna pielgrzymka kobiet będzie jubileuszowa, ale nawet, gdyby nie była, naprawdę warto wziąć w niej udział. To prawdziwie duchowe doświadczenie, czas modlitwy, zawierzenia, dobrych spotkań. Wielkie podziękowania należą się osobom, które od 9 lat podejmują się zorganizowania tego przedsięwzięcia.

Kronika