Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Kochani! Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele Św. Stanisława w sobotę między 19 a 20 – nasza wspólnota została poproszona o poprowadzenie tej adoracji, przygotowanie rozważań na czas jej trwania. Jest to związane z ważnym wydarzeniem, jakie zaplanowane jest w naszym mieście. W sobotę 18 czerwca w Skierniewicach odbędzie się pierwszy Pozytywny Festiwal zorganizowany przez Fundację Niebo Otwarte. Hasło festiwalu brzmi: DOBRO JEST W NAS. Na skierniewickim rynku odbędą się koncerty i występy, przygotowano także wiele innych atrakcji dla dzieci i rodzin. Podczas festiwalu będzie prowadzona zbiórka charytatywna na rehabilitację 7 – letniej Zuzi, która choruje na młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów.

W tym dniu będzie także można spotkać na ulicach naszego miasta ewangelizatorów z grupy „72”, z którymi będzie można porozmawiać i pomodlić się. Całe wydarzenie będzie otoczone wsparciem modlitewnym – w czasie jego trwania otwarte będą kościoły św. Jakuba i św. Stanisława z wystawionym Najświętszym Sakramentem, będzie także można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Kto może, niech włączy się w trwanie przed Panem Jezusem podczas adoracji, aby wypraszać jak najwięcej dobra dla nas i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Niech Pan Bóg przez to wydarzenie otwiera nasze serca i nasze oczy na potrzeby bliźniego, uzdalnia nas do służenia z miłością i hojnością drugiemu człowiekowi.

Kronika