Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Miejscem naszego wrześniowego spotkania był kościół św. Stanisława, gdzie pozostaliśmy po Mszy Świętej. Zgromadziliśmy się w liczbie 14 osób, w tym pojawiła się jedna nowa. Przez krótki czas był z nami także ksiądz Grzegorz.

Spotkanie poprowadziła Agnieszka. W imieniu naszej liderki Ewy podziękowała wszystkim, którzy w ostatnim czasie zaangażowali się w różne inicjatywy wspólnotowe i parafialne.

Michał przedstawił drugą część tematu opracowanego w oparciu o książkę księdza Marka Dziewieckiego „Pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie”. Były to wskazówki dotyczące zasad postępowania w obliczu zdrady współmałżonka. Oto niektóre z nich:

  • jeżeli niewierny małżonek zdradza oznaki nawrócenia i prosi o rozmowę: spotykamy się z nim na gruncie neutralnym, zachowujemy otwartość na możliwość przyjęcia go z powrotem, jednak stawiamy określone warunki tego powrotu (powinien całkowicie zerwać relację z kochankiem/ kochanką, wyprowadzić się od niego/niej, uregulować swoje relacje z Panem Bogiem, rozpocząć pracę nad sobą, np. programem 12 kroków, opuścić dzieci z niesakramentalnego związku, ale płacić za nie alimenty)
  • „biały” związek z kochankiem/ kochanką nie jest dopuszczalny, bo to w dalszym ciągu nie jest wypełnianie przysięgi małżeńskiej
  • nie możemy godzić się, by na ślub naszego dziecka niewierny współmałżonek przyszedł z kochanką/ kochankiem – jest to kpina z sakramentu małżeństwa, gdy zapraszam na ślub kościelny kogoś, kto sam złamał przysięgę małżeńską
  • miłość małżeńska ma pierwszeństwo przed rodzicielską
  • powrót do sakramentalnego małżeństwa jest wymogiem moralnym
  • kapłan powinien otoczyć w pierwszej kolejności troską duszpasterską osoby ze związków sakramentalnych, trwające w wierności swoim współmałżonkom – Pan Jezus wspierał osoby krzywdzone, trwające przy Nim, a niewierne i grzeszne surowo upominał

Z uwagi na obecność nowej osoby każdy z obecnych miał możliwość krótkiego opowiedzenia o sobie i swojej sytuacji. Można było także podzielić się swoimi przemyśleniami, które zrodziły się po wysłuchaniu tematu Michała.

W tym miesiącu prośmy w modlitwie o to, by nasze świętowanie 10-tej rocznicy przebiegło tak, jak Pan Bóg zechce – i oby Jego wolą było, by ten dzień był niezapomniany, pełen dobrych przeżyć, wdzięczności, radości i wzruszeń 🙂

Pamiętajmy o zastanowieniu się i zapisaniu na kartce, co zawdzięczam wspólnocie SYCHAR, co dało mi uczestniczenie w spotkaniach naszego skierniewickiego ogniska. Karteczki te będą zebrane i zaniesione w procesji z darami przed ołtarz podczas naszej jubileuszowej Mszy Świętej, a potem odczytane w dalszej części naszego świętowania.

Kronika