Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Pierwszy dzień października 2022 roku był dniem wyjątkowym – nasze skierniewickie ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR świętowało dziesiątą rocznicę swoich urodzin.

Pierwszym i najważniejszym i punktem naszej uroczystości była Msza Święta w kościele św. Stanisława w Skierniewicach . Odprawił ją dla nas nasz opiekun duchowy, ksiądz Grzegorz. Pierwsze czytanie odczytała Beatka, Asia przygotowała modlitwę wiernych. Psalm czystym i pięknym basem zaśpiewał Michał. W procesji z darami zanieśliśmy przed ołtarz świecę, chleb, kosz owoców i koszyk z kartkami, na których każdy napisał, co zawdzięcza Sycharowi.

Wzruszający był moment, kiedy ksiądz Grzegorz w imieniu patronki tego dnia, świętej Teresy od Dzieciątka Jezus przez ręce posługujących na Mszy ministrantów obdarował wszystkich obecnych pięknymi różami. Wielką radość sprawili nam wszyscy, którzy przyszli do kościoła, aby wraz z nami dziękować za dar naszej wspólnoty – nasi przyjaciele, znajomi, członkowie naszych rodzin. Bardzo jesteśmy wdzięczni także Markowi, który w czasie Mszy zapewnił nam oprawę muzyczną grając na gitarze. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy!!

Po Mszy mieliśmy możliwość adorowania Pana Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie, rozważając fragmenty psalmu 40. Bogu niech będą dzięki za mnogość skarbów, z jakich możemy czerpać w Kościele!

  Potem rozpoczęliśmy dalszą część świętowania razem z  księżmi z naszej parafii – księdzem Grzegorzem, księdzem Stanisławem i księdzem Piotrem. Zaproszony został również ksiądz Paweł Dubowik, krajowy duszpasterz Wspólnoty, jednak nie przyjechał do nas z powodu choroby. Połączył się jednak z nami telefonicznie i złożył nam serdeczne życzenia z okazji nasze okrągłej rocznicy.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego biesiadowania – był pyszny obiad, własnoręcznie zrobione sałatki i ciasta, a także piękny i smaczny jubileuszowy tort, specjalnie zamówiony na nasze urodziny.

Był też czas podziękowań i wręczania upominków. Każdy z obecnych został obdarowany – nasi kapłani za posługę dla Kościoła i naszej wspólnoty, członkowie SYCHARU za trwanie we wspólnocie. W szczególny sposób uhonorowaliśmy naszą  liderkę, Ewę, która posługuje w Ognisku od 10 lat.

Nasza liderka przygotowała dla nas prezentację ze zdjęciami uwieczniającymi różne wydarzenia, w których uczestniczyli członkowie naszego ogniska w ciągu tych 10 lat – wspominaliśmy nasze rocznice, wspólne wyjazdy, rekolekcje ogólnopolskie i ogniskowe, inicjatywy, w których braliśmy udział, wakacje i zabawy Sylwestrowe, imprezy imieninowe.

Bogu niech będą dzięki, że dał nam tę wspólnotę, że ciągle nam błogosławi, skoro istniejemy już 10 lat. Oby dał nam łaskę dalszego trwania w wierności naszym małżonkom, i spotkania się na świętowaniu 20 – lecia powstania naszego ogniska 🙂

Kronika