Ognisko Skierniewice – Parafia Św. Stanisława, ul. Św. Stanisława 1

Parafia
Ognisko funkcjonuje przy parafii św. Stanisława B.M. Duszpasterzem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Gołąb. Zapraszamy na spotkania:
w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, o godz. 19:00 spotkanie w siedzibie Civitas Christiana, ul Reymonta 9 (naprzeciwko Galerii Dekada) oraz w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza, po Mszy modlitwa za rodziny przed Najświętszym Sakramentem, po modlitwie spotkanie w salce na górze przy kościele.
Parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika >>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ostatni weekend października kilkoro członków naszego skierniewickiego ogniska (w sumie 7 osób) wzięło udział w Małżeńskiej Krucjacie Różańcowej w Niepokalanowie. Rozpoczęła się ona Mszą Świętą o godzinie 19:00, z homilią księdza Dominika Chmielewskiego – w inicjatywie brali także licznie udział Wojownicy Maryi. Odmawialiśmy akt zawierzenia małżeństw i rodzin Niepokalanemu Sercu Jezusa i Maryi, a także litanię małżonków do błogosławionych i świętych. Adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Można było wysłuchać świadectw małżonków ocalonych przez modlitwę różańcową. Podczas całonocnego czuwania, zakończonego Mszą Świętą o godzinie 6:00 odmawiane były wszystkie tajemnice różańca w następujących intencjach:

  • dziękczynnej za dar sakramentu małżeństwa i każdego sakramentalnego małżeństwa
  • błagalnej z prośbą o przemienienie i uzdrowienie relacji małżeńskich
  • pokutnej za grzechy popełnianie w małżeństwach
  • z prośbą o napełnienie darami i owocami Ducha Świętego wszystkich małżonków, zwłaszcza Bożą Miłością

Przed bazyliką ustawione było stoisko z materiałami Sycharu, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Bogu niech będą dzięki za takie inicjatywy. Modlitwa za małżeństwa i rodziny jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.

Kronika